Pomůžeme Tomášovi Koňaříkovi

Jeď Bobcross a nebo dojdi jen fandit, pomůžeš.

Stalo se již tradicí, že Bobcross vždy pomůže někomu, kdo to v našem okolí aktuálně potřebuje. Ze startovného, které závodníci platí za start v závodu, část předáme.

Tentokrát to bude Tomášovi Koňaříkovi z Velkých Karlovic. Poprvé se nám podařilo předat cca 30.000 Kč, na druhé akci už to bylo cca 58.000 Kč. Letos to bude již potřetí a my máme velkou radost z toho, že můžeme opět pomoct. Výběr není snadný, ale všichni kolem sebe máme různé příběhy.

Pořádat Bobcross je náročné, ale to, že někomu aspoň "trochou" pomůžeme, je obrovský náboj do toho dál šlapat. Uvidíme, jakou částkou letos pomůžeme společně s tebou Tomášovi, ale cítíme ještě jeden rozměr toho, co děláme. Jsme zdraví, můžeme se bavit, dokážeme za sport a zábavu utrácet nemalé prostředky... Teď, na Bobcrossu, z toho můžeme zase část předat někomu, kdo to v životě má daleko složitější a je odkázán na pomoc druhých. Děkujeme, že v sobotu 7. března přijedete.

O Tomášovi Koňaříkovi z Karlovic.

Letos jsme čirou náhodou dostali kontakt na rodinu Koňaříků z pomezí Karlovic a Karolinky. Skoro pár metrů od dějiště našeho "šampionátu". Bobcross patří k tomuto údolí, kde se jely všechny dosavadní ročníky. Letošní rozhodnutí bylo rychlé. Výtěžek z Bobcrossu půjde zase napřímo, tentokrát rodině Tomáše Koňaříka.

Tomáš trpí Duchennovou svalovou dystrofií. Jedná se o progresivní svalové onemocnění výrazně zkracující život, při kterém dochází k úbytku svalové hmoty. V poslední fázi se projevuje i ve svalech dýchacích a svalu srdečním. Onemocnění je zatím neléčitelné, i když výzkum léku probíhá již několik let velmi nadějně. Tomáškovi tuto nemoc zjistili ve dvou letech. Občas si ve školce stěžoval, že ho bolí nožičky, zakopával a často padal na kolínka. Do té doby ale jezdil na kole, na koních a běhal. Rodiče s Tomáškem absolvovali řadu vyšetření, lékaři mu postupně nasazovali léky a nyní je na invalidním vozíku.

 

I přes to se Tomáš nevzdává a nemoc zvládá. Jezdí pravidelně na rehabilitace, která mu dělá dobře. Velkou oporou jsou mu i děti ve škole ve Velkých Karlovicích, kde chodí do 3. třídy. Děti ho berou mezi sebe a úsměv na jeho tváři je nakažlivý, je to opravdu veselý chlapec.

Vybraná částka z letošního Bobcrossu bude předána rodičům Tomáše na spolufinancování transportního zařízení, které pro Tomáše nutně potřebují. Jelikož má Tomáš už skoro 80 kg, je pro jeho rodiče velice náročná a namáhavá jakákoliv manipulace (hygiena, wc...).

Jak vše probíhá? Odkud a jak putují peníze? Je to transparentní?

Ano - všechny platby za startovné a další prodej spojený s beneficí (zvonce) putují na náš transparentní účet. Zde můžeš vše kontrolovat. Pokud jedeš letošní Bobcross, tak svým startem přispěješ 200 Kč Tomášovi. Pokud chceš, můžeš Tomáše podpořit i nad rámec startovného. Jak? Jednoduše - info zde.

Tomášovou vášní jsou auta a rallye, to ho moc baví. A kdyby byl zdravé dítě, tak by chtěl být rallye závodníkem. Věříme, že by jezdil také na bobech a jednou si kousek od své chalupy chtěl zajet náš Bobcross závod, bavit se a veselit...

Tomášovi mimo finanční částku předáme ještě jeden dárek - svezení se v opravdovém závodním voze. Bobcross děláme hlavně pro zážitky. Myslíme si, že Tomáš si to moc přeje, splníme mu jeho sen. Děkujeme Silvero Rally Team (FB stránky) za spolupráci a podporu.